Focus op Groei en Leren bij de Cliënt

Iedereen leert altijd en overal. Dat kan op verschillende manieren, bijvoorbeeld door te luisteren, lezen, doen of praten. Dit geldt ook voor onze cliënten, voor wie we de afgelopen jaren de 'Naar de Top Trainingen' hebben georganiseerd.

Mogelijkheden om te leren

We hebben in 2024 - 2025 gekeken naar alle leerkansen voor cliënten:

  • Leren in de praktijk, op onze eigen locaties.
  • Leren via de onderwijsinstellingen Talland en Vonk, in samenwerking met ons eigen OPmaat
  • De Academie voor Zelfstandigheid biedt ook veel leermogelijkheden.

Onderzoek en vaardigheden

Dit onderzoek gaat over drie belangrijke vragen:

  • Wat leren we cliënten al, en hoe precies?
  • Wat kan nog meer helpen bij het leren van cliënten?
  • Hoe kan de organisatie het leren beter ondersteunen?

In 2024-2025 hebben we bekeken welke vaardigheden cliënten hebben en hoe we die kunnen uitbreiden. We hebben ook gekeken naar hulpmiddelen om te helpen bij het leren, zoals online lessen (e-learning) via de Academie voor Zelfstandigheid.

Blik vooruit

De trainingsreeks ‘Naar de Top’ wordt in 2026 afgemaakt. Dan zijn ongeveer tachtig mensen getraind.

In 2026 worden een aantal medewerkers benoemd als aandachtsfunctionarissen cliëntontwikkeling voor de teams van de dagbesteding.

 

Pubergroep gestart bij Dagcentrum Jan Willem

Om te voldoen aan de al langer bestaande behoefte aan extra plekken bij ODC Vijfhoek en passende dagbesteding voor kinderen die achttien jaar worden, is er in samenwerking met ouders een concreet plan opgesteld.

In februari 2025 is een pubergroep van zeven kinderen gestart bij Dagcentrum Jan Willem. Het begeleidingsteam bestaat uit twee collega’s van De Vijfhoek en twee van Jan Willem. Het lokaal is ingericht als een ruime, veilige omgeving met toegang tot de binnentuin, waar de kinderen terechtkunnen voor ontspanning, spel en zelfstandigheid.

Dit initiatief dient als brug tussen de beschermde omgeving van De Vijfhoek en de volwassen dagbesteding. De samenwerking tussen de collega's biedt een kans om kennis te delen en een bredere kijk te krijgen op de ontwikkeling en zelfstandigheid van de kinderen.

Bouwsteen 1 Kwaliteitskompas Gehandicaptenzorg 2023-2028
Het zorgproces rondom de individuele persoon